22 Kasım 2011 Salı

MİYUU'ya ne oldu merak eden yok mu??


Miyuu bildiğiniz gibi onu bulduğumda çok hasta ve bitkindi. 6 güne yakın veterinerde kaldı. Her gün ziyaretine gittim. Beni her gördüğünde sevimlilikler yapıp hadi beni artık buradan götür der gibi bende her seferinde tamam kızım bugünde kal yarın çıkartacağım seni diye teselli edip başını okşuyordum.6. cı günün sonunda o iyileşmişti ve benim onu almam gerekiyordu. Ben günler öncesinden başladım ona ev aramaya ama bir türlü onu isteyen kimse çıkmadı. Onu tekrar sokağa bırakmak tekrar öl demek gibi birşeydi. Eve götüremiyordum.Çünkü bende annemle kalıyordum ve kendi kedim vardı.Onun gelmesi demek 3.müzün birden kapı önüne konması demekti.Kendi evime yapım aşamasında olduğundan oraya da götüremezdik. En sonunda kuzenim blogdayaparımkariyerde nin aklına çok güzel bir fikir geldi. Amcasının ufak bir pet shopu vardı. Ona götürüp 2-3 gün bakmasını rica ettik. Bizde o sırada ona ev aramaya devam edecektik. Her gün gidip görüyorduk. Her gidişimizde de belki biri almıştır diyorduk. Ama her seferinde bizi boynu bükük bakışları ve kocaman göbeği ile bekliyordu kafesinde. O kadar çok mama yemeye başlamıştı ki. Biz onun tekrardan aç kalacağım,gene sokaklara döneceğim korkusu ile önüne ne konursa yemeye başladığını düşündük. O 2-3 gün birden 2-3 haftaya dönüştü. Ve bir gün gittiğimizde artık kutusunda yoktu Miyuu . İçimizi bir hüzün kapladı. Bize kutusundan dışarı çıktığını oynarken de yola çıkıp arabanın altında kaldığını söylediler. Ne kadar acı verici bir haberdi. Belki onu olduğu yere geri bıraksaydım iyileşince şu an yaşıyor olabilir diye düşündüm bir an.Sonra birden şaka dediler,nasıl bir şaka ise artık... Fakat sonra öğrendim ki hostes bir bayan ve eşi onu çok sevmiş. Bayanın annesinin evinde 3 tane kedisi varmış. Kedileri çok severmiş. Ama kendinin kedisi yokmuş.Bu minnoşunda hikayesini öğrenince dayanamamış ve almışlar. Miyuu'yu taşıma kutusu yerine gıdığının altına koyup sarıp sarmalayıp evine götürmüş. Artık miyuu onu seven ailesinin yanında sıcak yuvasında sevgi ile büyümeye devam ediyor. Darısı diğer minnoşların başına .... (Merak etmeyenin güzel haberlerini alıyorum aile ile tanışamasam da  takip altında )

8 yorum:

yıldız dedi ki...

ayyy nasıl birden yüreğim sızladı ee ne diye öyle dediler çok acı bir son:(
miyuu adına çok sevindim darısı annesiz bütün kedoşların, köpişlerin başına canım

senin güzelin nasıl neler yapıyo , birkaç resim çekde görelim:)

fistik ve pati dedi ki...

Yıldızcım nasılsın? Var bir sürü resmi bir sürüde hikayesi ama bir türlü yazamadım.İşten,güçten... şimdiden sonra biraz rahatladık.Bu günden sonra hepsini yazıp yayınlayacağım. Benim ki iyi vallahi yeni evine alışmaya çalışıyor ve bunu yaparken de çok komik şeyler geliyor tabii ki başına.Ayrıca iyice bana düştü.Sanırım aşık olduk birbirimize gene sürekli kucağımda yatıyor inmiyor hayran hayran bakmalar öpmeler çok fena yani.Senin minnoşun nasıl canım??
Evet kötü bir şaka yaptılar çok üzüldüm ama duyunca da sevinçten havalara uçtum.Umarım bütün minişler yerlerini bulur dışarıda kalmaz hiç biri...

yıldız dedi ki...

bizdede bi aşk var ama karşılıksız:) benim oğlum çok cool annesi ona aşık öpüp duruyorum yakaladığımda tabi bizimkinde cool bakışlar bi mağrurluk bir kendini beğenmişlik sorma gitsin istediği zaman geliyor hadi gidelim odama gibisinden beni peşine takıyor yerlerde azıcık bi göbiş açıyor öptürüyor koklatıyor sıkılıncada patiyi atıyor:)

Blogdayaparımkariyerde dedi ki...

oyyyy totttttoooooo=)

fistik ve pati dedi ki...

Valla benimkide istemeyince sürekli patik gösteriyor.Ama bende öğrendim sevmiyo gibi yapıyorum onunla ilgilenmeyince kendi gelip zorla sevdiriyor kendini :))

Nilgün Komar dedi ki...

kocaman olmuştur demi şimdi?

fistik ve pati dedi ki...

Evet kocaman olmuştur.Onlar çok çabuk büyüyorlar.Benim için bir evi olmuş olması ve bundan sonra ona acıyan gözlerle değil sevgi dolu bakışlarla bakacak olmaları beni en mutlu eden şey.

halime dedi ki...

ayyy yazıyı okurken içim bir tuhaf oldu.ama hikayenin sonu çoookkkk mutluydu:)))darısı bütün miyavların başına diyeyim ama...