14 Nisan 2012 Cumartesi

Gece olunca herkes uyur,ama annemin bu gece nedense bir türlü uykusu gelmiyor...

 Bütün gün evde o cama kuş kondu oraya koş,bu cama kuş kondu buraya koş,oyuncakları sepetten çıkar.Onların peşinde koş,halıları bir o yana bir bu yana dağıt.Mama kabına vur bir patik bütün mamalar dışarda onları kovala sonra tek tek patilerimle ağzıma atıp onları yerken çok yoruldum bugün. Eee birde akşam annem gelince onunla kovalamaç oynadım. Gerçi her zaman ki gibi "oğlummm bu evin hali neee" diye söylensede hepsini tek tek topladı.Birde üstüne koca evi süpürdü.
 İşte benim için uzun geçen günün sonundada çok yorulduğumu ancak annem hadi oğlum yatıyoruz dediğinde,ben koşa koşa yatağıma gelip yattığımda anladım. Gerçektende uzun ve yorucu bir perşembe günüydü.Ama annem sanki beni kandırmıştı ve yatmak yerine elinde fotoğraf makinesi resimlerimi çekiyordu.
 Gözümü kapattığımda her yerde beyaz flaşlar çakıyordu.Olucak iş değil...Uykum var ve uyuyamıyorum. Ayrıca annemde bütün gün çalışıyordu,her sabah uyandığında akşam olsada yatsak diyen bir kadının gecenin bu saatinde bu kadar enerjiyi nerden bulduğunu bir türlü anlıyamadım.
Hafifce gözlerimi açtığımda anlatmak istediğim ışığı kapat ve git oldu ama hala resim peşindeydi. Sonuçta annem o benim ve ben annelere kızılmıycağını çok iyi biliyorum.Bu sebeptende uyanmış gibi yapıp gözlerimi açtım.

Annem ise olayı bir kademe daha ileri götürüp en sevdiğim oyuncaklardan farem fındığı bana koz olarak kullandı.Sırf kalkimde oynim onunla diye ama ben sadece o benim diye patimi uzata bildim.

 Baktı ki fındıkda beni uyandıramıyor onu yere bıraktı.Ev kedisi olmak çok zor patimi kıpırdatıcak halim yok,,,


 Son bir hamle yapıp fındık için bir kez daha gözlerimi açtım... Onun yanımda olmasını istiyordum çünkü o benim oyuncağımdı...
Annem anlamış olucak ki fındığı yanıma koydu.İşte gidiyordu bende rahatca uyuyabilicektim. :)
 Bir an önce gitsin diye iyi geceler bakışı için gözlerimi açtım.Sevgi ile gözlerimin içine bakıyordu.O zaman daha çok anladım ben şanslı bir kediydim.Bende ona sevgiyle bakıp,benimle bu kadar ilgilendiği için teşekkür etmek istedim.
Ve işte arkasını döndü bu sefer kesin gidiyor.Artık uyuyabilicem.Ben mutlu,şımarık ve azıcıkda yaramaz bir kediydim.Arkasından ona sadece "makkaauuoww seni çok seviyorum" diye seslenebildim. Ama annem "sadece makkaauuoww" anlıyabildiği için "bu saatte balkona çıkılmaz,uyu bakim" diyip odadan çıktı....
Ama olsun herşeye rağmen ben annemi , annemde beni çok seviyor......

3 yorum:

okuyan dedi ki...

Maşallah sana, çok güzel bir kediciksin. O güzel pembiş burnundan ve güzel patilerinden bir de göbişinden öptüm bir daha öptüm:)
Çok keyifle ve yüzümde tebessümle okudum.
Mutlu hafta sonları:)
Sevgiler.

blogdayaparımkariyerde dedi ki...

makkaaauuuuwww=)

yıldız dedi ki...

:) demek çok yorulmuş haspam:) yerim ben onu makkaauuuwwww:)