30 Mayıs 2012 Çarşamba

Her Genç Kızın Hayali Evlilik.....

 Oğlumu evde yalnız bırakıp 3 kız  Kırklareli yollarına düştük.Çünkü çok sevdiğimiz karamut çalısını evlendirmek için.Zaten 1 senedir bugünün gelmesini bekliyorduk.Çiğdem heyecanlı biz ondan daha heyecanlıydık. Sabah erkenden kalktık. Kahvaltıdan sonra kuaföre aldık soluğu. Heyecanla oturdu makyaj masasının önüne ne yapacağını nasıl olacağını daha başlamadan merak ediyordu. Makyajında ekru ile hafif bir yeşil kullanmak istedi. Makyözü gece sahne makyajı yapınca önce morali bozuldu fakat sonra toparladık olayı mecbur birinin müdahale etmesi lazım diki o ben oldu. İyice hafiflettik makyajı doğrusuda zaten bence bu olmalı.Gelinlik zaten saflığın,temizliğin,masumiyetin simgesi koyu bir makyajla bunu ortadan kaldırmaya hiç gerek yok. Bu konu hal olduktan sonra saç yapımına başlandı. Şaşkın ve meraklı bir şekilde aynadan kuaförünü seyrediyor bizim kız.Nasıl olacağının merakı içinde. Kuaförü her tokasını takışından sonra içi rahatlayıp yüzü gülüyor.


Çünkü her şey istediği   gibi olsun,en ufak aksilik bütün stresini dışarı çıkaracak diye bizde her şey istediği gibi olsun diye onu sakinleştirmeye çalışıyoruz. Gelinler bu dönemlerde gergin olurlar,onlara göre en ufacık bir aksilik bile bütün morallerini bozmaya yeter. Ama bu sefer bir aksilik olmadı ve son rötuşler yapıldı.Ruju tazelendi ve hafif boyun bölgesine pudra sürüldü.


 İşte gelin hanım hazır en sonunda ve hala şaşkın, ne olduğunu,nasıl olacağını hala algılamaya çalışıyor.

 Ve etrafa nasıl oldum bakışları sunuyor. Maşallah gız Çiğdem  çok güzel ve zarif bir gelin oldun.


 Bizim gelin şaşkın şaşkın bakına dursun. Kapıda eli ayağına dolanmış,karnında davullar çalan damat bey göründü. Görüldüğü gibide gelinin yüzünde ve elinde güller açtı. Kuaför olayını bitirmiştik,araba süslenmişti.Şimdi sırada düğünün yapılacağı yer gitmek giderken de konvoy yapmak vardı. Aaa bu arada gelin arabasının önünü de kestim biraz zor oldu ama vallaha aldım zarfımı :)
 Düğünün yapılacağı yere giderken gelin hanımın konvoy istememesinden kaynaklı sadece 3 arabaydık. Her ne kadar Çiğdem istemese de biz kendimizi eğlendirmek için iki kişilik konvoy yapıp Çerkezköy-Çorlu arasını birbirine kattık. Sonra fotoğrafçı ile dış mekan düğün resimleri çekildi.Saat 20:00 gibide nikah kıyıldı. Heyecanla ikisi de birbirine EVET dedi. Her gün o kadar çok olaya evet diyoruz ki kimse bizi alkışlamıyor.Ama böyle bir durumda herkes heyecanla seni alkışlayıp,ağlamaya başlıyor.  

İşte o sayılı günler, büyük gerginlik, aşırı stres, Nasıl olacaktı-ne olacaktı diye düşünüp durmak, ev için alış-veriş yapmak,evi yerleştirmek,.... bir anda uçup gitti. O andan sonra insanda sadece büyük bir şaşkınlık kalıyor sadece bizimkiler dede aynen öyle oldu. Yüzlerinde kocaman bir gülümseme, gözlerinde büyük şaşkınlık, kalplerinde sevgi-saygı-aşk, bedenlerinde heyecan-oynamanın verdiği yorgunlukla geceyi mutlu mesut bitirip..... Yeni hayatlarına başlamak için gelen bu mutluluğu onlarla paylaşan herkese tekrar teşekkür ederek. Araç konvoyu şeklinde evlerine uğurlandılar. Evlerine girerken son bir kez el salladılar eski hayatlarına, ailelerine ve biz gelinin nedimelerine... Güle güle Güven Gönenç-Çiğdem Küçükesin... Her zaman sağlıklı,mutlu,huzurlu,sevgi ve saygı dolu bir ömürü beraber anlayışla,özveri ile geçirmeniz dileğiyle Hoş geldiniz Güven- Çiğdem GÖNENÇ Çifti...
                          İşte biz nedimeler..... Bu hikayenin sonunda bize ne oldu merak ediyorsanız?

   
Balım ve  Duygum henüz evlenemedikleri için inceden yastalar.... :) Bana gelince bu konuda yorum yapmak istemiyorum :) Ama illede birşey dememi isterseniz. Bir kere evlenen deli, iki kere evlenen zır deli bana göre :) Yani herkes pişman evlenende evlenmeyende :) O yüzdende herkes için hayırlısı diyelim ve bu yazıya bir son verelim... :)4 yorum:

Nilgün Komar dedi ki...

evet herşey istediği gibi oldu ve sorunsuz geçti bütün bir gece! bu açıdanda ailesini ve etrafındaki aile dostlarını tebrik ediyorum.. düğünyerindeki garsonları da :) artık kısmet bir dahaki sefer doğuma mı gideriz bilmem gezmeye mi ?

semmma dedi ki...

allah birlikte hayırlı uzun ömür nasip etsin(:

blogdayaparımkariyerde dedi ki...

Ben evlenemediğimden değil eve gidince azar işiteceğimden yastaydim bikere:)

fistik ve pati dedi ki...

Balım umarım bir dahakine gezmeye gideriz. Çokta güzel olur.

Semacım amin... Herkese uzun,sağlıklı,mutlu ve huzurlu bir ömür nasip etsin..

Duygucum ona alış artık.Çünkü o azarlar hiç bitmez...