3 Temmuz 2012 Salı

ACTIVAR Güneşten korkmaya ne gerek var....

Haziran ayını sonunda  Senemcim  gene bizide unutmamış ACTİVAR (AC-11) yeni nesil onarıcı cilt bakım serisinin etkinliğe davet etmişti. Heyecanla bu etkinliğe katılmak istedim.Çünkü yaklaşık 3-4 senedir güneş lekelerim ile yaz-kış artmasınlar diye uğraşmak zorundayım. Yaz ayını ve güneşi çok seven,kedi gibi bir insan olmama rağmen yazın yüksek korumalı (80+) güneş kremi olmadan, kışın ise sabah akşam leke kremi+ güneş kremi (30+) olmadan dışarı çıkamıyorum. Ola ki yanlışlıkla biraz fazla kalim güneşte yada  kremimi sürmeyi unutim hemen yüzümde belli bölgelerde kararmalar, dalgalanmalar oluyordu. 
Defalarca Dermatoloğa gittiysemde sürekli kafamda soru işaretleri ile döndüm.Açıkcası o çok sevdiğim,içimizi ısıtan,doğduğunda enerji veren, insanı mutlu eden güneş benim korkulu rüyalarımdan biri haline geldi. En iyisi hiç çıkmamaktı.Eskiden güneşe çıkmak kemiklerin gelişimi ve D vitamini için faydalıydı.Herkes yaz gelsinde bronzlaşalım,cildimiz parlak ve güzel olsun diye uğraşırdı.Zaman ilerledi ozon tabakası delindi.Güneşe çıkmak her yaş grubundan insan için tehlikeli oldu. Güneşin tehlikeleri yetmezmiş gibi birde bunun üstüne kullandığımız yüksek korumalı güneş kremlerinin içinde bulunan etken maddelerin hormanel  yapıya olan zararlarınıda düşünürsek. Gerçekten sevdiğimiz, 
deli gibi beklediğimiz yaz ayı tam bir kabus olabiliceği düşüncesini taşırken. Senem'in sayesinde tatile çıkmadan ACTIVAR (AC-11) Anti-Agıng kremlerinin distribütör DR. Yaman ER Bey ve Yeşim KOCAMANLAR TERZİOĞLU Hanım ile tanıştık. Kadıköy Balon Cafe'de gerçekleştirmiş oldukları etkinlik önce gözümüze, sonra cildimize ilaç gibi geldi. DR Yaman ER Bey güneşin zararlı ışınlarının  cildimize hatta DNA'mızı verdiği hasarı anlatırken herkes hayranlıkla onu dinledi.Söyledikleri hepimizin bildiği ama bazen bronzlaşmak için bilmemezlikden geldiğimiz, yanlış yönlendirildiğimiz, güneşden korunuyoruz diye yaptığımız yalnışları anlattı.Ben mesala bebeklere yüksek güneş korumalı faktör sürülür hassas olan ciltleri yanmasın diye.Fakat durum öyle değilmiş.Bizim hormonlarımızı bozmaya yarıyan etken maddelerin aynıları çocukların yüksek korumalı güneş kremlerindede varmış.Gerisini siz düşünün.....
Peki herşey bu kadar kötümü diye düşünürken,aslında durumun bu kadar kötü olmadığını ACTİVAR (AC-11) hem lekelerin oluşmayacağını,ince kırışıklıkların azalıcağını,DNA hasarlarının tamir edileceğini ve daha düşük faktörlü güneş kreminin daha etkili kullanıcağını ve daha güzeli bu ürünün üstüne makyajda yapılsa,güneş kremide sürülse etkisinden birşey kaybetmiyceğini öğrendik.
 ACTIVAR Nedir?
-ACTIVAR® anti-oksidan korumanın ötesine geçerek, DNA hasarlarını azaltmayı hedefleyen tek anti-aging üründür.
AC-11 Nedir?
-AC-11® vücudumuzda yaşlanmayı ve dejeneratif hastalıkları durdurmak için çalışan doğal DNA onarıcı sistemin kapasitesini artırmayı destekleyen, hem deriye sürülüp hem de ağız yolu ile alınabilen tek ekstredir.
ACTIVAR NEDEN TEMEL CİLT BAKIM ÜRÜNÜDÜR?
-Aynı formülde hem anti-aging hem de günlük temel cilt bakım özelliklerine sahiptir. Makyaj malzemeleri ve güneş koruma ürünleri ile geçimlidir. Bu nedenle ACTIVAR® “TEMEL CİLT BAKIM” ürünüdür.Cilde zarar veren; özellikle UV ışınların ve kimyasal ajanların o anda verdikleri zararları azaltıp, sonrasında da oluşan hasarların onarımını destekler. Cildi ve cilt altı dokuyu onaran, cilt altını kalıcı şekilde destekleyen vücudun kendi kollajenini ürettiren, içerdiği AC-11® ile yaşlanmayı geciktiren benzersiz bir formüldür.
Üç formu ile anti-aging etkilerin yanısıra,
  • Çok iyi ve kalıcı bir nemlendirme sağlar,
  • Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur,
  • Doğum lekeleri de dahil cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur,
  • Cilt altı dokuyu destekler, güçlendirir,
  • Gözaltı morlukları, torbalarını ve ifade kırışıklıklarını
TEMEL CİLT BAKIM Ürünü olma farklılığını aşağıdaki temel özelliklerden alır.
Güneş koruyucu ürünlerin koruyuculuğunu artırır, güneş koruyucularla birlikte uygulandığında, güneşin zararlarından ve yaşlandırıcılığından koruyucu etkilerini artırır.
Makyaj ürünleri ile kullanılabilir akma yapmaz,
Yapılan kozmetik uygulamaların etkinliğini ve kalıcılığını artırır. Artan kollajen sayesinde cildi taşıyan ve sarkmalara karşı duran cilt altı matriks yapısını güçlendirir. Aynı zamanda içerdiği MDI kompleks sayesinde oluşan yeni ve güçlü kollajenin parçalanmasını yavaşlatır. MDI kompleks balık kıkırdağından elde edilen bir koruyucu enzimdir. Bu sayede kullanım ve kozmetik uygulamaların sonuçları daha belirgin ve kalıcı olur.
Bu güzel etkinlik Haziranın son sabahı yapıldı. O gün eminim ki etkinliğe katılan bütün arkadaşlarımız sabırsızlıklar eve gitmeyi, ACTIVAR (AC-11) İn bize hediye edilmiş oldukları kremleri sabırsızlıkla T bölgesinden sürmeye başlıyarak bütün yüze,boyna ve dekolite bölgesine sürmek için sabırsızlandıklarından eminim ki ben aynen bu durumdaydım. Ve o akşam leke kremlerimi ve diğer yüz kremlerimi kaldırıp sadece temizleme losyonlarım ve ACTIVAR (AC-11) dizdim banyo rafıma ve  hemen başladım kremleri kullanmaya.3 günlük sonuç isterseniz; daha parlak,daha kadife bir cildim var şu anda...Ama asıl sonuçları 2. haftadan sonra söyliycem. Çünkü bu 2. hafta içerisinde tatile gidicem ve düzenli kullanma ile sonuç dahada belirgin olacak diye düşünüyorum.Tatilden sonrada ilk işim Yeşim KOCAMANLAR TERZİOĞLU'nun bizim için ayarlamış olduğu DERMAMED'de ACTIVAR (AC-11) ürünleri ile cilt bakımı uygulamasını kullandıkdan sonra bilgi vericem.
Öncelikle böyle bir etkinliğe çağırdığı,bu kadar güzel insanlarla bizi bir araya getirdiği için Senem'e, Güzel,keyifli,eğlenceli,sohbet ve bilgi dolu bir gün geçirmemizi sağladıkları için DR. Yaman ER ve Yeşim KOCAMANLAR TERZİOĞLU'na ve yeni nesil anti-agıng kremi ACTİVAR (AC-11)'e çok teşekkür ederim.....

2 yorum:

Nilgün Komar dedi ki...

süper bir gündü..
etkili bilgiler aldık..
ve şimdiden güzelleşmeye ve onarılmaya başlandık :)

ayrıca kremleri yanımda taşımama da gerek kalmadı sana gelirken :) hahahahahahah

Senem Cabuk dedi ki...

:) ya alemsin nilgün. bende size gelirken taşımama gerek yok o zaman :D canım çok teşekkür ederim her ikinizede harika bir gündü inanın bende çok daha fala bilgiler aldım. Bu ara konuşalım cilt bakımımızıda yaptıralım ♥3♥